STRONA GŁÓWNA
 Informacje o GCI
 Aktualności
 Ogłoszenia
 Agroturystyka
 Firmy -lista
 EFS
 EURES
 Oferty Pracy
 Agencje Pośrednictwa Pracy
 Rozkład jazdy PKS, BUS
 Ośrodki Zdrowia
 Szpital Powiatowy w Chmielniku
 Apteki
 Wykaz szkół na terenie Gminy Chmielnik
 Punkt Informacji Turystycznej
 Książka telefoniczna
 Galeria
 Zabytki
 Ważne adresy
 GCI w Świętokrzyskim
 • Aktualności

  Certyfikacja Punktu Informacji w Chmielniku  Mój własny biznes - III edycja

  Stowarzyszenie Integracja i Rozwój informuje o projekcie Mój własny biznes - III edycja. Projekt zakłada wypłatę dotacji dla osób długotrwale bezrobotnych po 50 roku życia, zamieszkałych na terenie województwa świętokrzyskiego.
  W ramach projektu zapewniamy Uczestnikom:
  - Możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji (w wysokości do 40 000 zł),
  - Możliwość uzyskania wsparcia pomostowego przez okres pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości 1000 zł/miesiąc oraz doradztwo wspierające rozwój firmy,
  -
  Bezpłatne wsparcie szkoleniowe i doradcze w zakresie przygotowania biznesplanu i rejestracji firmy.
  Zgłoszenia do projektu przyjmowane będą w okresie 01-28.02.2013 r. Po ocenie przedstawionych pomysłów, do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 60 osób, z czego 40 otrzyma dotację oraz wsparcie pomostowe.
  Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i realizowany na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach. Projekt realizowany będzie w okresie 01.01.2013 r. - 30.06.2014 r.
  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (41) 361 04 92


  Chmielnik zwycięzcą plebiscytu na gminę z pomysłem na turystykę województwa świętokrzyskiego!!!  Z przyjemnością informujemy, że Chmielnik po podliczeniu wszystkich głosów organizowanego przez portal naszemiasto.pl konkursu, znalazł się na najwyższym stopniu podium uzyskując łącznie 2713 głosów.
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za oddane głosy na gminę Chmielnik jak również wszystkim miejscowościom, które brały w nim udział.


  Prezentacja Zabytkowych Samochodów


  Zapraszamy serdecznie na zlot Klubu Antycznych Automobili, który odbędzie się na chmielnickim rynku 10 lipca 2011r. (niedziela) o godz. 12:00


  Głosowanie na Perły w Koronie Województwa Świętokrzyskiego


  Od 4 lipca do 31 sierpnia 2011r. trwa plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Województwa Świętokrzyskiego. Perły w Koronie 2011". Wakacyjna akcja prowadzona jest od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl - od tego roku pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej - promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje wybierać będziemy największą atrakcję turystyczną. Uhonorowana zostanie również miejscowość turystyczna i najciekawsze wydarzenie sezonu.

  Do miana Perły w Koronie w kategorii "miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę" pretendują: Chmielnik, Szydłów, Bałtów, Nagłowice, Busko-Zdrój, Kielce, Sandomierz, Chęciny, Bieliny oraz Pińczów

  Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce "dodaj komentarz"), mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. 

  Głosujemy na stonie: http://kielce.naszemiasto.pl/serwisy/swietokrzyskie_perly_2011/


  Z wizytą na Targach Pracy w Kielcach


  11. kwietnia 2011r. odbyły się już XIV Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach. To jedne z największych, najbardziej prestiżowych i najstarszych imprez tego typu w Polsce. Były one doskonałą okazją do zaprezentowania się firm, pracodawców oferujących miejsca pracy, osób poszukujących zatrudnienia jak również stały się pomocne w znalezieniu interesujących kursów bądź szkoleń przez osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje.

  W kieleckich Targach Pracy wzięła również udział delegacja Gminnego Centrum Informacji z Chmielnika, której celem było zapoznanie się z ofertami pracy proponowanymi przez pracodawców. W szczególności pod uwagę brane były oferty z okolic Chmielnika, ale również inne interesujące oferty pracy z całego kraju jak i zagranicy. Pracownicy GCI wzięli też udział w warsztatach mających na celu pomoc osobom w znalezieniu pracy oraz w prezentacji rynków pracy w krajach Unii Europejskiej.

  Pozyskana wiedza z pewnością będzie pomocna w obsłudze interesantów chcących podnieść swoje szanse w znalezieniu pracy oraz sposobie aplikacji na wybrane przez siebie stanowiska.   


  Odbył się turniej wiedzy pożarniczej


  W dniu 11 marca 2011r. na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku odbył się finał gminny turnieju wiedzy pożarniczej pod tytułem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnikami turnieju były uczennice i uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych przeprowadzonych w szkołach naszej gminy. Stawką turnieju było zakwalifikowanie się do turnieju na szczeblu powiatowym, na co mogli liczyć tylko zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych.
  Test składał się z 30. pytań  i nie należał do najłatwiejszych. Uczniowie jednak jak co roku  okazali się świetnie przygotowani do turnieju i dobrze poradzili sobie z pytaniami.  Po podliczeniu przez komisję punktacji potrzebna była dogrywka między uczestnikami, którzy osiągnęli taką samą liczbę punktów w celu ustalenia klasyfikacji końcowej.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi ponadto otrzymali nagrody rzeczowe.

  Wyniki turnieju:
  A) Szkoła Podstawowa
  I miejsce Sandra Wojciechowska - Szkoła Podstawowa w Chmielniku
  II miejsce Małgorzata Czaja - Szkoła Podstawowa w Chmielniku
  III miejsce Weronika Głuszek - Szkoła Podstawowa w Chmielniku

  B) Szkoła Gimnazjalna
  I miejsce Inga Mstowska - Gimnazjum w Chmielniku (filia w Piotrkowicach)
  II miejsce Klaudia Długosz - Gimnazjum w Chmielniku (filia w Piotrkowicach)
  III miejsce Renata Wójcik - Gimnazjum w Chmielniku (filia w Piotrkowicach)

  C) Szkoły Ponadgimnazjalne
  I miejsce Paweł Piwowarski - Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku
  II miejsce Sylwester Porąbaniec - Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku
  III miejsce Marta Królikowska - Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w turnieju na szczeblu powiatowym.